ROX40018M0GNF5
Mfr.Part #
ROX40018M0GNF5
Description
RES 18M OHM 2% 16.8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
18mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX40018M0GNF5
Vishay / Dale ROX40018M0GNF5
18MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,