ROX40015M0JNF5P
Mfr.Part #
ROX40015M0JNF5P
Description
RES 15M OHM 5% 16.8W AXIAL
Resistance :
15mOhms
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX40015M0JNF5P
Vishay / Dale ROX40015M0JNF5P
15MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,