ROX40015K0FNEM
Mfr.Part #
ROX40015K0FNEM
Description
RES 15K OHM 1% 16.8W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
16.8W
Resistance :
15kOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Datasheets
ROX40015K0FNEM
Vishay / Dale ROX40015K0FNEM
15kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,