ROX400125MDKF5S
Mfr.Part #
ROX400125MDKF5S
Description
RES 125M OHM 0.5% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
125mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX400125MDKF5S
Vishay / Dale ROX400125MDKF5S
125MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,