ROX400120MFNF5
Mfr.Part #
ROX400120MFNF5
Description
RES 120M OHM 1% 16.8W AXIAL
Resistance :
120mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Package / Case :
Power (Watts) :
16.8W
Datasheets
ROX400120MFNF5
Vishay / Dale ROX400120MFNF5
120MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,