ROX40010M0GNF5N
Mfr.Part #
ROX40010M0GNF5N
Description
RES 10M OHM 2% 16.8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Power (Watts) :
16.8W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±2%
Published :
Resistance :
10MOhms
Datasheets
ROX40010M0GNF5N
Vishay / Dale ROX40010M0GNF5N
10MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,