ROX40010M0GHF5
Mfr.Part #
ROX40010M0GHF5
Description
RES 10M OHM 2% 16.8W AXIAL
Power (Watts) :
16.8W
Number of Terminations :
2
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
10MOhms
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ROX40010M0GHF5
Vishay / Dale ROX40010M0GHF5
10MOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,