ROX40010K0KNF5
Mfr.Part #
ROX40010K0KNF5
Description
RES 10K OHM 10% 16.8W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax4.050L 7.87mmx102.87mm
Series :
ROX
Published :
Tolerance :
±10%
Resistance :
10kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
16.8W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX40010K0KNF5
Vishay / Dale ROX40010K0KNF5
10kOhms, 16.8W, Metal Oxide Film,