ROX2SJ680K
Mfr.Part #
ROX2SJ680K
Description
RES 680K OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
680kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
ROX2SJ680K
TE Connectivity AMP Connectors ROX2SJ680K
680kOhm, 2W, Metal Oxide Film,