ROX200100KJNLB
Mfr.Part #
ROX200100KJNLB
Description
RES 100K OHM 5% 6W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
Tolerance :
±5%
Published :
Power (Watts) :
6W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
100kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX200100KJNLB
Vishay / Dale ROX200100KJNLB
100kOhms, 6W, Metal Oxide Film,