ROX200100KKNLBP
Mfr.Part #
ROX200100KKNLBP
Description
RES 100K OHM 10% 8.4W AXIAL
Power (Watts) :
8.4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
100kOhms
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX200100KKNLBP
Vishay / Dale ROX200100KKNLBP
100kOhms, 8.4W, Metal Oxide Film,