ROX200100MFHELP
Mfr.Part #
ROX200100MFHELP
Description
RES 100M OHM 1% 8.4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
180°C
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
6W
Size / Dimension :
0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Termination :
Military Standard :
Not
Resistance :
100mOhms
Published :
Length :
54.61mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
8.4W
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX200100MFHELP
Vishay / Dale ROX200100MFHELP
100MOhms, 8.4W, Metal Oxide Film,