ROX200100MFKELS
Mfr.Part #
ROX200100MFKELS
Description
RES 100M OHM 1% 6W AXIAL
Power (Watts) :
6W
Resistance :
100mOhms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX200100MFKELS
Vishay / Dale ROX200100MFKELS
100MOhms, 6W, Metal Oxide Film,