ROX200100KJKEL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX200100KJKEL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 5% 6W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
Series :
ROX
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
6W
Resistance :
100kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Oxide Film
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
14 Weeks
Supplier Device Package :
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX200100KJKEL
Vishay / Dale ROX200100KJKEL
100kOhms, 6W, Metal Oxide Film,