ROX200100KKNELN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX200100KKNELN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 10% 6W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax2.050L 7.87mmx52.07mm
Power (Watts) :
6W
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
100kOhms
Package / Case :
Series :
ROX
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Composition :
Metal Oxide Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ROX200100KKNELN
Vishay / Dale ROX200100KKNELN
100kOhms, 6W, Metal Oxide Film,