ROX2SJ4K3
Mfr.Part #
ROX2SJ4K3
Description
RES 4.3K OHM 5% 2W AXIAL
Diameter :
5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Composition :
Metal Oxide Film
Pbfree Code :
yes
Resistance :
4.3kOhm
Working Voltage :
350V
Published :
ELV :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
Ammo Pack
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Terminal Shape :
Wire
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm