ROX2SJ3R3
Mfr.Part #
ROX2SJ3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Product Width :
Product Length :
12 mm
Device Core :
e200z4d
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
2W
Termination Style :
Packaging :
Ammo Pack
Features :
Tolerance :
±5%
Mounting Style :
PCB Mount
Minimum Operating Temperature :
-55°C
Package :
Cut Tape (CT);Tape and Box (TB);
Supplier Device Package :
Series :
ROX2S
Base Product Number :
ROX2
Technology :
Metal Oxide
Composition :
Metal Oxide Film
Lead Diameter :
0.7 mm
Product Type :
Metal Oxide Resistors
Product :
Metal Oxide Film Resistors
Type :
Normal Style Flame Proof Type
Qualification :
Brand :
TE Connectivity / Holsworthy
Power Rating :
2.0000 W
Temperature Coefficient :
350.0000 ppm/°C
TE Connectivity
Voltage Rating :
350V
Resistance Tolerance :
5
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.197 Dia x 0.472 L (5.00mm x 12.00mm)
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 155 C
Resistor Type :
Power/Flame Proof
Product Category :
Metal Oxide Resistors
Length :
12 mm
Height - Seated (Max) :
Maximum Operating Temperature :
+235°C
Product Status :
Active
Subcategory :
Resistors
Data Bus Width :
32 bit
Resistance :
3.3
Diameter :
5 mm
Interfaces :
CAN/I2C/SPI
Program Memory Size :
2048 KB
Datasheets
ROX2SJ3R3
TE Connectivity AMP Connectors ROX2SJ3R3
Power/Flame Proof, 3.3, 2W, Metal Oxide Film,