ROX2SJ33R
Mfr.Part #
ROX2SJ33R
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Composition :
Metal Oxide Film
Feature :
2
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
33Ohm
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated DC :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Length :
25mm
REACH SVHC :
No SVHC
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Construction :
Flameproof
Size / Dimension :
0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
2W
Military Standard :
Not
Diameter :
4mm
Max Power Dissipation :
2W
ELV :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
350V
Published :
Series :
ROX, Neohm
Number of Resistors :
1
Datasheets
ROX2SJ33R
TE Connectivity AMP Connectors ROX2SJ33R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, Metal Oxide Film,