MOV-07D220KTR
Mfr.Part #
MOV-07D220KTR
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 22V 250A DISC 7MM
Max Voltage Rating (DC) :
18V
Width :
6.8mm
Lead Pitch :
5mm
Varistor Voltage (Max) :
24V
Voltage Tolerance :
10%
Package / Case :
Disc 7mm
Maximum AC Volts :
14V
Varistor Voltage (Min) :
20V
Varistor Voltage :
22V
Lead/Base Style :
Radial
Max Voltage Rating (AC) :
14V
Capacitance @ Frequency :
2300pF @ 1kHz
Max Surge Current :
250A
Rated Power Dissipation (P) :
0.25W
Energy :
1.1J
Voltage - Rated DC :
24V
Capacitance :
2.3nF
Clamping Current :
2.5A
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Published :
Depth :
3.5mm