MOV-07D201KTR
Mfr.Part #
MOV-07D201KTR
Package / Case
Disc 7mm
Description
VARISTOR 200V 1.2KA DISC 7MM
Varistor Voltage :
200V
Voltage - Rated DC :
225V
Maximum AC Volts :
130V
Max Voltage Rating (AC) :
130V
Rated Power Dissipation (P) :
0.25W
Capacitance @ Frequency :
250pF @ 1kHz
Max Voltage Rating (DC) :
170V
Width :
6.8mm
Energy :
13J
Clamping Current :
10A
Package / Case :
Disc 7mm
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.4mm
Varistor Voltage (Min) :
185V
Clamping Voltage :
340V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage Tolerance :
10%
Tolerance :
10%
Diameter :
7mm
HTS Code :
Lead/Base Style :
Radial
Capacitance :
250pF