MMBTH10-FS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MMBTH10-FS
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet
Download
Description
RF 0.05A, ULTRA HIGH FREQ BAND
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Series :
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
60 @ 4mA, 10V
Power - Max :
225mW
Package :
Bulk
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Noise Figure (dB Typ @ f) :
Gain :
Transistor Type :
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
25V
Current - Collector (Ic) (Max) :
Frequency - Transition :
650MHz