ME90A2423N02
Mfr.Part #
ME90A2423N02
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Category :
Voltage - Output :
24V
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Series :
ME90 (90W)
Input Connector :
IEC 320-C8
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
1.323lb 600.0g
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Form :
Desktop (Class II)
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
3.75A
Power (Watts) :
90W
Applications :
Medical
Cord Length :
45.3 1.15m
Voltage - Input :
100V~240VAC