ME90A1223F02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME90A1223F02
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Manufacturer :
Product Category :
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Region Utilized :
International
Power (Watts) :
90W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Applications :
Medical
Current - Output (Max) :
7.5A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
1.323lb 600.0g
Voltage - Input :
100V~240VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Form :
Desktop (Class I)
Voltage - Output :
12V
Series :
ME90 (90W)
Approval Agency :
CE
Efficiency :
Level VI
Cord Length :
45.3 1.15m
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW Max