ME90A1802F01
Mfr.Part #
ME90A1802F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Polarization :
Positive Center
Current - Output (Max) :
5A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Approval Agency :
CE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
90W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ME90 (90W)
Input Connector :
IEC 320-C14
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Output :
18V
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
No Load Power Consumption :
210mW Max