ME90A1503Q01
Mfr.Part #
ME90A1503Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Power (Watts) :
90W
Current - Output (Max) :
6A
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
210mW Max
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Output :
15V
Approval Agency :
CE
Form :
Desktop (Class II)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
ME90 (90W)
Polarization :
Positive Center
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Published :
Voltage - Input :
90V~264VAC