ME90A1251F01
Mfr.Part #
ME90A1251F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Stock
29
In Stock :
29
Product Category :
Desktop AC Adapters
Length :
150.5 mm
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Standard :
2xMOPP
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Load Regulation :
Regulated
Connector Type :
Barrel Connector
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Output Power :
90 W
Number of Outputs :
1 Output
Series :
ME90 - Level VI
Brand :
Ault / SL Power
Region :
Universal
Efficiency :
Level VI
Product Type :
Desktop AC Adapters
SL Power
Height :
34 mm
Width :
65.5 mm