ME90A1523F02
Mfr.Part #
ME90A1523F02
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Voltage - Output :
15V
Voltage - Input :
100V~240VAC
Current - Output (Max) :
6A
Approval Agency :
CE
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Weight :
1.323lb 600.0g
Series :
ME90 (90W)
Form :
Desktop (Class I)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Cord Length :
45.3 1.15m
Output Connector :
DIN, 8 Pin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
90W