ME90A1503F01
Mfr.Part #
ME90A1503F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Stock
15
In Stock :
15
Current - Output (Max) :
6A
Approval Agency :
CE
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Voltage - Input :
100V~240VAC
Factory Lead Time :
12 Weeks
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
90W
Series :
ME90 (90W)
Region Utilized :
International
Input Connector :
IEC 320-C14
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
15V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
Medical
Cord Length :
45.3 1.15m
Form :
Desktop (Class I)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
5.90Lx2.58W x 1.34 H 150.5mmx65.5mmx34.0mm