ME90A1502F01
Mfr.Part #
ME90A1502F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Product Category :
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Output :
15V
Input Connector :
IEC 320-C14
Series :
ME90 (90W)
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
90W
Current - Output (Max) :
6A
No Load Power Consumption :
210mW Max
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm