ME90A2423F02
Mfr.Part #
ME90A2423F02
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Region Utilized :
International
Voltage - Input :
100V~240VAC
Voltage - Output :
24V
Series :
ME90 (90W)
Weight :
1.323lb 600.0g
Current - Output (Max) :
3.75A
Applications :
Medical
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Cord Length :
45.3 1.15m
Input Connector :
IEC 320-C14
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Power (Watts) :
90W
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Form :
Desktop (Class I)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW Max