ME90A2403N01
Mfr.Part #
ME90A2403N01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Category :
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
3.75A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Voltage - Output :
24V
No Load Power Consumption :
210mW Max
Efficiency :
Level VI
Power (Watts) :
90W
Polarization :
Positive Center
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Series :
ME90 (90W)