ME90A2403F01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ME90A2403F01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Stock
53
In Stock :
53
Manufacturer :
Product Category :
Mounting Style :
Desktop
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 50 C
Output Power :
90 W
SL Power
Length :
150.5 mm
Height :
34 mm
RoHS :
Details
Maximum Operating Temperature :
+ 50 C
Number of Outputs :
1 Output
Load Regulation :
Regulated
Region :
Universal
Product Category :
Desktop AC Adapters
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Brand :
Ault / SL Power
Standard :
2xMOPP
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Width :
65.5 mm
Product Type :
Desktop AC Adapters
Connector Type :
Barrel Connector
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC