ME90A2402F01
Mfr.Part #
ME90A2402F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Cord Length :
59 1.50m
Series :
ME90 (90W)
Power (Watts) :
90W
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Voltage - Output :
24V
Form :
Desktop (Class I)
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Polarization :
Positive Center
Published :
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW Max
Approval Agency :
CE
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
3.75A