ME90A1823N02
Mfr.Part #
ME90A1823N02
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C8
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Voltage - Output :
18V
Series :
ME90 (90W)
Current - Output (Max) :
5A
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Power (Watts) :
90W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
45.3 1.15m
Applications :
Medical
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
CE
Region Utilized :
International
Weight :
1.323lb 600.0g
No Load Power Consumption :
210mW Max
Output Connector :
DIN, 8 Pin
Voltage - Input :
100V~240VAC