ME90A1803Q01
Mfr.Part #
ME90A1803Q01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Efficiency :
Level VI
Form :
Desktop (Class II)
Published :
Series :
ME90 (90W)
Cord Length :
59 1.50m
Operating Temperature :
-20°C~50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
Medical
Factory Lead Time :
12 Weeks
Input Connector :
IEC 320-C18
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
Voltage - Output :
18V
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
5A
No Load Power Consumption :
210mW Max
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Power (Watts) :
90W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm