ME90A1803F01
Mfr.Part #
ME90A1803F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 90W
Stock
299
In Stock :
299
Product Category :
Connector Type :
Barrel Connector
Number of Outputs :
1 Output
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Mounting Style :
Desktop
SL Power
Width :
65.5 mm
Product Type :
Desktop AC Adapters
Standard :
2xMOPP
Maximum Operating Temperature :
+ 50 C
Load Regulation :
Regulated
Region :
Universal
Minimum Operating Temperature :
- 20 C
Product Category :
Desktop AC Adapters
Series :
ME90 - Level VI
Brand :
Ault / SL Power
Operating Temperature Range :
- 20 C to + 50 C
Output Power :
90 W
Input Voltage :
100 VAC to 240 VAC
Height :
34 mm
Efficiency :
Level VI
RoHS :
Details
Length :
150.5 mm