EXD315MR
Mfr.Part #
EXD315MR
Description
ANT TWO-WAY 806MHZ
RF Antennas
Ingress Protection :
Antenna Type :
Whip, Straight
Base Product Number :
EXD315
Return Loss :
Frequency (Center/Band) :
315MHz
Height (Max) :
4.100 (104.14mm)
Gain :
Termination :
MR
VSWR :
EXD
Features :
Product Status :
Active
Number of Bands :
1
Frequency Range :
Applications :
Package :
Bulk
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Datasheets
EXD315MR
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount MR 315MHz - 4.100 (104.14mm) -