EXD300SM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXD300SM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
300
Datasheet
Download
Description
ANT TWO-WAY 300-315MHZ 1/4W
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Termination :
SM
Package / Case :
300
Frequency Range :
300MHz~315MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Antenna Type :
Whip, Straight
Number of Bands :
1
Height (Max) :
4.100 104.14mm
Reach Compliance Code :
Unknown
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency (Center/Band) :
307.5MHz
Series :
EXD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
EXD300SM
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount SM 307.5MHz 4.100 104.14mm