EXD300BN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXD300BN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
ANT TWO-WAY 330-330MHZ 1/4W BN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Gain :
Subcategory :
Antennas
Termination :
BN
Frequency Range :
Product Status :
Active
Applications :
Number of Bands :
1 Band
Ingress Protection :
Series :
EXD
VSWR :
Base Product Number :
EXD300
Frequency (Center/Band) :
330MHz
Features :
Package :
Bulk
Mounting Type :
Connector Mount
Height (Max) :
4.100 (104.14mm)
Return Loss :
Product Category :
Antennas
TE Connectivity
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Antenna Type :
Whip, Straight
Datasheets
EXD300BN
1 Band Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount BN 330MHz - 4.100 (104.14mm) -