DFLT33AQ-7
Mfr.Part #
DFLT33AQ-7
Package / Case
POWERDI®123
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PDI
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Qualification :
AEC-Q101
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package :
PowerDI™ 123
Reverse Standoff Voltage :
33V
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Product Status :
Active
Applications :
Automotive
Brand :
Peak Pulse Power Dissipation :
225W
Package / Case :
Power - Peak Pulse :
225W