DFLT14A-7
Mfr.Part #
DFLT14A-7
Package / Case
POWERDI®123
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PWRDI 123
Product Category :
ECCN Code :
EAR99
Case Connection :
CATHODE
Terminal Form :
Flat
Width :
1.78mm
Base Part Number :
DFLT14A
Direction :
Unidirectional
Test Current :
1mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
123
Forward Voltage-Max :
3.5V
Pin Count :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Reverse Breakdown Voltage :
15.6V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Max Power Dissipation :
1.125kW
Published :
Clamping Voltage :
23.2V
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
POWERDI®123
Reverse Standoff Voltage :
14V
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
225W
Power - Peak Pulse :
225W
Type :
Zener
Number of Elements :
1
Diode Element Material :
SILICON
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e3
Leakage Current :
1μA
Number of Unidirectional Channels :
1
Working Voltage :
14V
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Element Configuration :
Single
Terminal Position :
Dual
Peak Pulse Power :
1.125kW
Breakdown Voltage :
15.6V
Max Surge Current :
9.7A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Peak Pulse Current :
9.7A
Length :
2.8mm