DFLT26AQ-7
Mfr.Part #
DFLT26AQ-7
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PDI
Product Category :
Series :
Automotive, AEC-Q101
Capacitance @ Frequency :
Power - Peak Pulse :
225W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Product Status :
Active
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Supplier Device Package :
PowerDI? 123
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Power Line Protection :
No
Reverse Standoff Voltage :
26V
Qualification :
AEC-Q101
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Product Type :
TVS Diodes
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.35A
Peak Pulse Power Dissipation :
225W