DFLT28AQ-7
Mfr.Part #
DFLT28AQ-7
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PDI
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Reverse Standoff Voltage :
28V
Qualification :
AEC-Q101
Type :
Zener
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Supplier Device Package :
PowerDI™ 123
Brand :
Product Type :
TVS Diodes
Product Status :
Active
Series :
Automotive, AEC-Q101
Capacitance @ Frequency :
Power - Peak Pulse :
225W
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Peak Pulse Power Dissipation :
225W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Package / Case :
Power Line Protection :
No
Package :
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V