DFLT20AQ-7
Mfr.Part #
DFLT20AQ-7
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PDI
Product Category :
Capacitance @ Frequency :
Packaging :
MouseReel
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
POWERDI®123
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Unidirectional Channels :
1
Peak Pulse Power Dissipation :
225W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Power - Peak Pulse :
225W
Brand :
Type :
Zener
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Product Type :
TVS Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Series :
Automotive, AEC-Q101
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Reverse Standoff Voltage :
20V