DFLT20A-7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFLT20A-7
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
POWERDI®123
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PWRDI 123
Stock
14
In Stock :
14
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Number of Pins :
123
Published :
2009
Termination :
SMD/SMT
Reverse Breakdown Voltage :
22.2V
Power - Peak Pulse :
225W
Peak Pulse Power :
1.125kW
Test Current :
1mA
Package / Case :
POWERDI®123
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Leakage Current :
1μA
Base Part Number :
DFLT20A
Element Configuration :
Single
Pin Count :
2
Clamping Voltage :
32.4V
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Peak Pulse Current :
6.94A
Forward Voltage-Max :
3.5V
Terminal Form :
Flat
Power Line Protection :
No
Number of Elements :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diode Element Material :
SILICON
Max Surge Current :
6.94A
Case Connection :
CATHODE
Unidirectional Channels :
1
Length :
2.8mm
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Breakdown Voltage :
22.2V
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
225W
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Width :
1.78mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Unidirectional Channels :
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Max Power Dissipation :
1.125kW
Reverse Standoff Voltage :
20V
Terminal Position :
Dual
Working Voltage :
20V