D25P91C6PV6C
Mfr.Part #
D25P91C6PV6C
Gold
Mixed Contacts :
No
Filter Feature :
No
Current Rating :
5A
Flange Feature :
Board Side (4-40); Mating Side, Female Screwlock (4-40)
IEC Conformance :
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Option :
GENERAL PURPOSE
Grounding Indents
Empty Shell :
Total Number of Contacts :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
MIL Conformance :
3 DB B
UL Flammability Code :
94V-0
Shell Finish :
Tin
DIN Conformance :
Datasheets
D25P91C6PV6C
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P91C6PV6C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, D25P91C6PV6C pinout, D25P91C6PV6C datasheet PDF, D25P91C6PV6C amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P91C6PV6C ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P91C6PV6C Overview
D25P91C6PV6C Features
Delta D series
D25P91C6PV6C Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P91C6PV6C D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP