D25P13A6RV09LF
Mfr.Part #
D25P13A6RV09LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB PLG 25P R/A SLD PASTE
Stock
10
In Stock :
10
D-Sub Connector Assemblies
Current Rating :
5A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance :
5GOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Brass
Pitch :
2.76mm
Current Rating (Amps) :
5A
Packaging :
Tray
Length :
53.03mm
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Number of Rows :
2
Body Material :
Metal
Feature :
Board Guide, Grounding Indents, Mounting Brackets
Package / Case :
Black
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Number of Contacts :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Resistance :
10MOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Solder Paste
Material :
Steel
Voltage - Rated :
300V
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
20.85mm
Datasheets
D25P13A6RV09LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13A6RV09LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:Metal, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, D25P13A6RV09LF pinout, D25P13A6RV09LF datasheet PDF, D25P13A6RV09LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13A6RV09LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P13A6RV09LF Overview
D25P13A6RV09LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P13A6RV09LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P13A6RV09LF D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP