D25P13A4PL00LF
Mfr.Part #
D25P13A4PL00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Pitch :
2.76mm
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Current Rating :
5A
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Feature :
Grounding Indents
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
53.03mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
20.35mm
Voltage - Rated :
300V
Contact Plating :
Gold, Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating (Amps) :
5A
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Housing Material :
Thermoplastic
Width :
13.48mm
Dielectric Material :
Thermoplastic
Datasheets
D25P13A4PL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13A4PL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, D25P13A4PL00LF pinout, D25P13A4PL00LF datasheet PDF, D25P13A4PL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13A4PL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P13A4PL00LF Overview
D25P13A4PL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P13A4PL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P13A4PL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP