D25P13A6GV4BLF
Mfr.Part #
D25P13A6GV4BLF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Empty Shell :
No
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
25
Shell Finish :
TIN/ZINC CHROMIUM
Dielectric Material :
Polyester
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Color :
Black
Option :
GENERAL PURPOSE
3 DB B
UL Flammability Code :
94V-0
MIL Conformance :
No
Total Number of Contacts :
Contact Finish :
Gold
1 (Unlimited)
DIN Conformance :
Filter Feature :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Brass
IEC Conformance :
Mixed Contacts :
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
D25P13A6GV4BLF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13A6GV4BLF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25P13A6GV4BLF pinout, D25P13A6GV4BLF datasheet PDF, D25P13A6GV4BLF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P13A6GV4BLF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P13A6GV4BLF Overview
D25P13A6GV4BLF Features
Delta D series
D25P13A6GV4BLF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P13A6GV4BLF D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP