D25P91C6PL00LF
Mfr.Part #
D25P91C6PL00LF
Voltage - Rated :
300V
Gender :
Male
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Pitch :
2.76mm
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
12.55mm
Contact Plating :
Gold, Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
53.03mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Current Rating :
5A
Datasheets
D25P91C6PL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P91C6PL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, D25P91C6PL00LF pinout, D25P91C6PL00LF datasheet PDF, D25P91C6PL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25P91C6PL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25P91C6PL00LF Overview
D25P91C6PL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25P91C6PL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25P91C6PL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP